Exkurze Betonpres a.s.

6. května 2019 jsme se vydali na místo kousek od JE Temelín do Kočína. Čekala nás zde exkurze do výrobní haly firmy Betonpres a.s., která se zabývá převážně výrobou betonových střešních krytin. Okolo 8:30 se nás na místě ujal pan Tomáš Lom, který měl pro studenty oboru pokrývač a instalatér, mimo přednášky, připravené i dárkové předměty a občerstvení.

Celá návštěva ve výrobním závodě byla rozdělena do dvou částí. V první části jsme se formou prezentace dozvěděli vše o betonové krytině, výrobním arzenálu firmy, technologickém postupu provádění a chybných realizacích, ze kterých se vždy každý řemeslník může poučit.

Ve druhé části nám bylo umožněno si prohlédnout celou výrobní halu a viděli jsme zde vše od výroby základní betonové tašky, přes výrobu speciálních tvarovek, barvení akrylátem, zrání tašek, až po balící linku.

Exkurze byla převážně pro pokrývače, které máme v tuto chvíli ve škole 3 a to v posledním ročníku a také pro instalatéry z prvních ročníků, kteří jeli za odměnu, díky studijním výsledkům. Děkujeme firmě Betonpres a.s. za spolupráci, panu Tomáši Lomovi za čas a jeho precizní přípravu. Příští rok se těším, že s novými studenty oboru pokrývač projdeme výrobní halou znovu, a když se vše povede, navštívíme i ostatní výrobce krytin v jiných městech.

Na závěr bych chtěl popřát všem pokrývačům a také všem ostatním oborům v posledních ročnících hodně štěstí u závěrečných zkoušek, které proběhnou v červnu a všem žákům, kteří už nyní procházejí maturitní zkouškou.

Ing. Martin Frnka

zástupce ředitele