Jet8

Neuplynulo mnoho času a naši dva studenti ze třetího a prvního ročníku se opět podíleli na natáčení zbrusu nového klipu pro punkrockovou kapelu Jet 8. Ta se rozhodla natočit profesionální video k příležitosti vydání své nové písně. To vše pod drobnohledem našeho pana učitele Matěje Pichlera.

Žáci se 3. 3. 2014 vydali na cestu do Prahy se svým učitelem z televizního kroužku Epigon Petrem Krejsou. Na místě se dozvěděli dvě nečekaná překvapení. V prvé řadě, že většinu natáčecího štábu již dávno znají z předešlých projektů a že se akce účastní i bývalí žáci naší školy.

A druhým překvapením bylo místo natáčení. Byly jím totiž dávno zavřené prostory papíren, působící ponurou, temnou a tak hustou atmosférou, že by se dala reflektory krájet. Za zmínku by určitě stálo, že celé natáčení probíhalo přes noc, a protože tomu počasí přálo, tak navíc v bouřce. Každý musí uznat, že o takovém natáčení se našim studentům ani nezdálo. V klipu se vyskytovala jakási scéna „poslední večeře“, a tak se žáci, schovávající za technikou, mohli kochat pohledy na ládující se herce a hrající zpěváky. Později v noci (spíše k ránu) se na povrch drala únava. Výborná píseň kapely se stala jakousi kulisou a jídlo na stole pouhou dekorací. Studenti pracovali ze všech sil, aby se mohli dočkat zasloužené odměny v podobě spánku.

Tento klip nepatřil mezi nenáročné, ale o to zajímavější a velkolepější byl. Z mého pohledu určitě jedno z nejlepších natáčení!

Jaromír Jindra, student 3. ročníku

ODKAZ NA ČLÁNEK: