Masopustní den otevřených dveří

Naše škola pořádala ve čtvrtek 1. února 2018 v Prachaticích den otevřených dveří. Tentokrát jsme zvolili téma MASOPUST. Navštívila nás řada zájemců o studium na naší škole. Měli možnost prohlédnout si 5 stanovišť.

V prvním si vyzkoušeli znalosti z daného tématu formou testu, shlédli prezentaci o masopustu a výrobu některých masek, které připravovali žáci nástavbového studia oborů Podnikání a Vlasová kosmetika. Nejvíce se jim líbil „Židák“.

V dalších prostorech školy byly k vidění práce našich žákyň z oboru Kadeřník – vizážista. Vytvářely účesy a masky k danému tématu. Návštěvníci si mohli také zasoutěžit, a to v lakování nehtů.

Na závěr ochutnali výrobky našich žáků z oboru kuchař-číšník – výživový poradce. Co jiného, než koblihy. Byl přece masopust.

text: Dana Kůrková, foto: F.A.S. foto A. Stříbrský