Návštěva firmy ŠKODA AUTO

Dne 29. května 2019 se v rámci dotačního programu Jihočeského kraje Podpora technického vzdělávání uskutečnila exkurze do závodu ŠKODA AUTO a.s. v Mladé Boleslavi, který se pyšní více než stoletou tradicí. Exkurze se zúčastnili žáci technických oborů Opravář zemědělských strojů, Opravářské práce a Instalatér.

V rozsáhlém komplexu výrobního závodu měli možnost vidět auta v samotném začátku, tzn. ve formě plechového plátu, prohlédli si lisovnu a montážní linku.  Dozvěděli se také, že se v závodě vyrobí úctyhodných 3500 aut denně. Poté žáky čekala prohlídka muzea, kde mohli sledovat příběh slavné automobilky od jejích počátků, kdy s výrobou začali pánové Václav Laurin a Václav Klement. Historii automobilky ŠKODA AUTO představují automobily, filmy a dokumenty uspořádané na více než 1 800 m² výstavní plochy v historických výrobních halách. Exkurzi žáci zakončili návštěvou depozitáře, kde jsou umístěny unikátní prototypy vozů značky ŠKODA.

Z exkurze si všichni odnesli nejen spoustu zajímavých zážitků.

Mgr. Lenka Koulová

Logo Kraj.jpg