Nerudovka jak ji neznáte! DRIVE to SCHOOL

Střední škola a Základní škola Vimperk, Nerudova 267 pořádala v pátek 16. června 2017 výjimečný den pod názvem Drive to SCHOOL. Jednalo se o akci, která byla rozdělena na dopolední a odpolední samostatnou část.

První blok byl věnován žákům základních škol, pro které byl připraven bohatý program. Měli možnost seznámit se s youtuberem Johnym Valdou, shlédnout freestyle exhibici kol nebo ukázky historického šermu. Tímto však školní nabídka ještě nekončila, pro návštěvníky byla připravena také módní přehlídka ve stylu steampunk, kde své dovednosti představili žáci oboru Vlasová kosmetika. Svou rychlomalbu ukázal malíř Rataj Art. Kromě těchto představení pod širým nebem mohli děti se svými učiteli navštívit galerii „Kovárna“, kde byly vystaveny steampunkové exponáty. Probíhala zde i ukázka výroby šperků v tomto stylu a každý si mohl navrhnout a vyrobit šperk vlastnoručně.Pro všechny připravili žáci oboru Kuchař - číšník drobné občerstvení a nechyběla ani ukázka carvingu (vyřezávání z ovoce). Návštěvníci se mohli nechat vyfotografovat u prostřené viktoriánské tabule a jistě si odnesli řadu zážitků z celého programu.

Odpolední část, určená absolventům školy a široké veřejnosti, nabídla navíc dva koncerty v podání skupin EBONY a NARTTU.