Nerudovka společně s firmou SWIETELSKY stavební s.r.o. na výstavě „Dobrodružství s technikou“

Cílem unikátní technické interaktivní výstavy Dobrodružství s technikou 2019 v Českých Budějovicích je podpořit tvořivost, zručnost i kreativitu dětí, a především zvýšit jejich zájem o technické a přírodovědné vzdělávání.

Návštěvníci měli možnost seznámit se s různými technickými, elektrotechnickými zařízeními a ukázkami řemesel, viděli novinky v oblasti IT technologií a robotiky. Mohli si sami vyzkoušet velké množství exponátů (3D brýle, elektrická kola, …) a shlédnout různé fyzikální pokusy.

V letošním roce se v rámci spolupráce s firmou Swietelsky výstavy zúčastnila i naše škola. Žáci druhého ročníku oboru Strojník silničních strojů pomáhali při ukázkách bagrování a při práci se smykovým nakladačem, na stánku pak mohli návštěvníci zkusit složit příčný řez komunikací, vymodelovat most a seznámit se s oborem strojník silničních strojů, který naše škola nabízí.

Z výstavy si všichni odnesli nejen mnoho suvenýrů, ale také spoustu nových a obohacujících zážitků.