Přednáška s prezentací ALCA PLAST

Dne 11. 11. 2014 žáky Střední školy a Základní školy Vimperk z oborů stavebních navštívil školitel pan Mgr.et Ing. Karel Hora z firmy Alca plast, s.r.o. Firma Alca plast, s.r.o. se sídlem v Břeclavi se zabývá výrobou sanitární techniky ve střední a východní Evropě. Vyrábí více než 580 druhů výrobků – ventily, sifony, moduly, žlaby, vpusti, WC sedátka a další sortiment.

Tato přednáška byla určená především pro žáky učebního oboru Instalatér a maturitního oboru Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení. Žáci posledních ročníků těchto oborů mohli zakončit prezentaci certifikátem, který zahrnoval servisní montáž a demontáž předstěnového instalačního systému nádržky klozetů a závěrečný test. Velikou zajímavostí byly také modely vpustí a žlabů, které firma představila ve skutečné velikosti, částečně zabudované ve stavebních konstrukcích. Firma nám také nabídla možnost exkurzí ve výrobně v Břeclavi a školení žáků.

Doufám, že si žáci mimo cenných darů od této společnosti odnesli i spoustu užitečných informací, které jim pomohou při studiích a poté v budoucím zaměstnání.

Ing. Martin Frnka