SVÁTEK ŘEMESEL v Nerudovce

V pátek 15. 6. 2018 uspořádala naše škola prezentaci řemeslných a studijních oborů pod názvem „Den řemesel“. Akce se konala v areálu SŠ a ZŠ Vimperk v Nerudově ulici. Pro návštěvníky byl připravený bohatý program. Žáci základních škol poodhalili kouzlo školního internetového rádia a televizního studia, seznámili se se zemědělskou technikou a dalšími dopravními prostředky, které škola vlastní. V elektro učebně si mohli vyzkoušet práci s pájkou, speciálním mikroskopem pro kontrolu plošných spojů a řadou dalších měřících přístrojů. Navštívili také svářečskou školu, kde viděli práci s kovo materiálem. Naši žáci zde ukázali, jak se svařuje a obrábí železo. Materiál, který byl během této prezentace zpracován, bude sloužit pro výrobu laviček v našem novém parčíku na školním dvoře. Nezaháleli však ani sportovci, naše tělocvična jim nabídla širokou paletu sportů, mezi něž patřil například curling, florbal, ping-pong nebo i ricochet.

Program nebyl určen pouze dětem z vyšších ročníků základních škol, ale také prvňáčkům a předškolákům ze škol mateřských. Ti si zde, kromě výše uvedeného,  vyzkoušeli i práci zedníků, kdy stavěli z malých cihliček vlastní domečky vyráběli tématické přívěšky a malovali zemědělskou a stavební techniku. V průběhu celé děti získávaly za své výkony odměny a kromě krásného obrázku si odnesly i vlastnoručně zhotovený traktor, bagr, kamión nebo zvířátko z FIMO hmoty.

Mgr. Kateřina Koubová