Volební spot strany ÚSVIT

Na začátku září tohoto školního roku se studentům z vimperské Nerudovky naskytla výjimečná příležitost asistovat na natáčení volebního spotu pro součného senátora Tomia Okamuru a jeho stranu Úsvit přímé demokracie. Tak se žáci vydali na cestu do Prahy, kde se pod dohledem profesionálního filmového štábu a pod vedením režiséra Matěje Pichlera, učili novým dovednostem v tomto oboru. Práce to nebyla lehká, ale o to více jsme se snažili udělat dobré jméno sobě i své škole. Natáčení zahrnovalo přípravu interiéru, veškeré techniky, kamer, reflektorů, jízdy (pohyblivé kamery), a mnoho dalšího. Při práci panovala příjemná nálada a dobrý kolektiv, který měl na výkon účastníků pozitivní vliv. Bylo skvělé konečně poodhalit roušku tajemství, které takové natáčení skrývá. Při sledování v televize si, za 30 vteřin trvání spotu, nemáte možnost ani uvědomit, kolik je za tím mravenčí práce. To vše se před námi konečně odhalilo a my se zúčastnili profesionálního natáčení a zase se tak o krůček přiblížili tomu, co chceme v životě dělat.