Vzdělání a řemeslo České Budějovice

Střední škola a Základní škola Vimperk v Nerudově ulici se již tradičně zúčastnila výstavy Vzdělání a řemeslo. Letošní 25. ročník výstavy se uskutečnil na českobudějovickém výstavišti od čtvrtka 7. do soboty 9. listopadu. Veletrh byl nejširší přehlídkou středních škol, učilišť, vyšších odborných škol a dalších typů škol v celé České republice. V rámci jednotlivých expozic, kde se představila zhruba stovka škol, mohli žáci a rodiče získat informace o náplni studia na dané škole nebo se zeptat studentů na jejich osobní zkušenosti.

Střední škola a Základní škola Vimperk představila na výstavě všechny nabízené obory. Své řemeslo předvedly v praxi žáci oboru instalatér, strojník silničních strojů, kuchař - číšník a žáci elektro oborů. Návštěvníci expozice měli možnost otestovat své svářečské umění na svářecím simulátoru, vyzkoušet si polyfuzní svařování či práci s pásovým rypadlem. Nechyběla ani odpočinková část stánku, v podobě kavárny, kterou připravili žáci oboru Kuchař-číšník. Žáci školy zajišťovali po celou dobu výstavy také ozvučení hlavního podia a videoprojekci.

Začátkem listopadu 2019, v průběhu výstavy Vzdělání a řemeslo v Českých Budějovicích, byla vyhlášena soutěž o nejlépe hodnocenou školu - školu doporučenou zaměstnavateli. Do hlasování se na Jihu Čech zapojilo více než padesát zaměstnavatelů, hodnoceno bylo 84 středních škol z Jihočeského kraje. Soutěž pořádá již šestým rokem Klub zaměstnavatelů. Naše škola se ze všech hodnocených škol umístila na 8. místě, děkujeme!!!

Zájemci o studium na vimperské Nerudovce, kteří se nemohli výstavy Vzdělání a řemeslo zúčastnit, mohou navštívit školu v kterýkoliv den po předchozí telefonické domluvě.

Petr Krejsa