Žáci oboru kuchař si troufli i na dort

Na naši školu (Střední školu a základní školu Vimperk, pracoviště Prachatice) se obrátili zaměstnanci Odboru kultury a školství města Prachatice, jestli bychom pro ně upekli dort k 20. výročí městského plesu města Prachatice.

Po krátkém rozhovoru s žáky a učiteli odborného výcviku ve Školní restauraci Svatý Rafael, kde žáci vykonávají odborný výcvik, jsme nabídku a pro nás i velkou výzvu přijali.

Příprava na dort byla dlouhá a složitá. Tvar a téma dortu byl daný městem Prachatice a to, jedno patro o velikosti 70x50 cm. Ostatní už bylo na nás. Vymysleli jsme, že na dort vymodelujeme z fondánové hmoty nejprve znak města Prachatice a pak střevíčky, kabelku a klobouk.

Dort jsme osobně se žáky předali na začátku plesu. A jak výzva dopadla a jak se dort povedl, se přesvědčte sami.

Za odborný výcvik Antonín Olah